۸۸۷۸۴۶۳۰  |  ۸۸۷۸۴۶۳۱ تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار

قیمت طلای جهانی

قیمت طلای جهانی

قیمت طلای جهانی با وجود افزایش شاخص دلار و بازدهی اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات‌متحده در بالای ۴ درصد، ثابت ماند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا) به نقل از بلومبرگ، بهای هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۳۱ دلار و ۳۰ سنت رسید و هر اونس طلای آمریکا با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۰۳۶ دلار و ۹۰ سنت رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت طلای جهانی با وجود افزایش شاخص دلار و بازدهی اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات‌متحده در بالای ۴ درصد، ثابت ماند. معامله‌گران منتظر گزارش تورم قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده در روز پنجشنبه هستند که انتظار می‌رود نشان دهد تورم کل در ماه ۰.۲ درصد و به طور سالانه ۳.۲ درصد افزایش یافته است.

افزون بر این، یک گزارش رسمی ایالات‌متحده نشان داد که مصرف‌کنندگان انتظار کاهش تورم را دارند. نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

همچنین، بر اساس ابزار CME FedWatch، فعالان بازار با احتمال حدود ۶۲ درصدی کاهش نرخ بهره بانک مرکزی ایالات‌متحده در ماه مارس قیمت‌گذاری می‌کنند.

بر پایه این گزارش، تورم استرالیا در ماه نوامبر به پایین‌ترین حد در دو سال اخیر کاهش یافت که کمتر از حد انتظار بود و انتظارات بازار مبنی بر عدم نیاز به افزایش بیشتر نرخ‌های بهره را تقویت کرد.

 

در عین حال، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره در سطح ۲۲.۹۶ دلار ثابت ماند، در حالی که پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۹۳۱ دلار و ۷۵ سنت آمریکا رسید و پالادیوم با ۰.۵ درصد افزایش به ۹۸۳ دلار و ۳۹ سنت رسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

کارشناسان پشتیبانی

×